• укр
  • eng
  • pol
  • 中文
  • рус
Для людей з порушенням зору
Для людей з порушенням зору

ZAMMLER GROUP обговорила стан та перспективи логістики під час міжнародної конференції Europe-Poland-Ukraine Cooperate Together’24

Операційний директор ZAMMLER GROUP Олександр Кирилюк взяв участь у міжнародній конференції Europe-Poland-Ukraine Cooperate Together’24, що відбулася 23 травня у Києві. 

Захід зібрав більш як 160 учасників та учасниць серед яких були підприємці Польщі та України, представники міністерств, неурядових організацій, бізнес-спільнот, експерти.

Олександр Кирилюк виступив під час панельної дискусії «Транспорт і логістика в умовах війни в Україні: актуальний стан, виклики та перспективи».   

Наголосив, що під час повномасштабної війни відбулося нарощування експортно-імпортних операцій з ЄС. Зокрема цьому сприяли транспортний безвіз, митний безвіз та шляхи солідарності. 

Нині 60% українського транзиту, експорту та імпорту суходолом пролягає саме через Польщу.Тоді як польський ринок став для України одним з найбільших серед країн-сусідів та партнерів.

«Залежність України від Польщі виросла. Йдеться не лише про наземну логістику. Через воєнні дії та закриття повітряного простору, Україна також активно користується портами й аеропортами Польщі. Польська інфраструктура найкраще підходить для експортних операцій українського бізнесу.  Утім цю залежність можна і потрібно розвивати, інвестувати у неї. Наприклад, поглиблювати співпрацю у перероблюванні сировини, обміні технологіями, розбудові логістичних шляхів», — зазначив Олександр Кирилюк. 

Після обмежень на кордоні заохотити український бізнес орієнтуватись на експорт у Польщу стало складніше, але це важливо. Адже українські товари — сильний світовий бренд і цю можливість не можна втрачати.

Серед інших проблем — брак логістичної інфраструктури, яку слід розвивати у західних регіонах України. Тоді як зараз 70% логістичних центрів розташовані у Київській області. 

Також гостро стоїть проблема фінансування і кредитування, а від цього залежить подальший розвиток логістичної сфери. Також він залежатиме від швидкості відбудови України. 

Порівнюючи роботу представництв ZAMMLER GROUP у Польщі та Україні, Кирилюк відзначив вищу конкуренцію на польському ринку логістичних перевезень. Утім ця конкуренція спонукає компанії використовувати нові технології.

«Ми переконались, наскільки автоматизація впливає на конкурентність компанії, враховуючи велику кількість гравців на ринку. Ця конкуренція спонукає використовувати нові технології, зокрема штучний інтелект. Дефіцит кадрів також стимулює компанії розвиватися, та автоматизувати процеси», — наголосив операційний директор ZAMMLER. 

 Свій виступ Кирилюк підсумував тим, що подальша, ще глибша взаємна інтеграція українського і польського логістичного ринку невідворотна. Попереду Україну і Польщу можуть чекати виклики, але їх треба долати разом. 

Подати заявку
Дякуємо!

Найближчим часом наш фахівець
зв’яжеться з Вами

Познайомитися
Залишити відгук