• укр
  • eng
  • pol
  • 中文
  • рус
Для людей з порушенням зору
Для людей з порушенням зору

Нові пункти пропуску на кордоні із Румунією і транспортний “безвіз” із Молдовою – ключові логістичні новини минулого тижня

Відкриття двох пунктів пропуску на кордоні із Румунією анонсував заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм. 

Це “Дяківці” і “Красноїльськ” у Чернівецькій області. Запустити їх планують за місяць, але експерти ZAMMLER GROUP

прогнозують  запуск до кінця року. На румунському кордоні ситуація дещо краща аніж на польському, та все одно складна – черги на виїзд з України стоять впродовж кількох днів. А протягом двох-трьох років на Закарпатті модернізують дев’ять пунктів пропуску на кордоні зі Словаччиною, Румунією та Угорщиною.

Також у Міністерстві інфраструктури повідомили, що так званий транспортний “безвіз” із Європою буде переглядатись наступного року. Але шанси його перепідписання – високі, і ймовірно йтиметься про пролонгацію. 

Дозволів на проїзд комерційного транспорту від України із 1-ого вересня не вимагатиме і Молдова. Після підписання “транспортного безвізу” з Європейським союзом, Молдова залишилася єдиною країною на наших кордонах, з якою не було лібералізовано вантажні перевезення. А вона є стратегічно важливою, бо через цю країну йде багато транзитних каналів в бік Румунії та Європи загалом. 

Об’єднаний комітет Конвенцій про спільний транзит та спрощення формальностей  запрошує Україну приєднатися до себе із 1 жовтня. Так Україна стане 36-ою державою-учасницею так званого“митного безвізу”. Раніше  відповідний закон ухвалила Верховна Рада. Україна приєднається до нової комп’ютеризованої системи транзиту (NCTS). У цій системі працює та обмінюється даними вся Європа. Що це дасть Україні?

  • одна транзитна декларація та одна гарантія для переміщення товарів між 36 країнами (з країнами ЄС і ще з Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).
  •  можливість відправляти та отримувати товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали;
  • українські фінансові гарантії діятимуть ще у 35 країнах світу.

І про інші новини логістики докладніше – далі. 

Близько тисячі ваговозів застрягли у Чернівецькій області на кордоні з Румунією https://cutt.ly/zX86Woe 

Україна має близько 40 заявок на перевезення продовольства зерновим коридором, відкритим у заблокованому росією Чорному морі – міністр інфраструктури https://cutt.ly/rX87DBV

Через порти Дунаю пройшла рекордна кількість суден https://cutt.ly/fX4qONZ

Українська цивільна авіація знайшла можливість виживати і підніматись в небо https://cutt.ly/5X4qduB 

 

Подати заявку
Дякуємо!

Найближчим часом наш фахівець
зв’яжеться з Вами

Познайомитися
Залишити відгук