Залишити відгук
Поділитися
31-10-2012

Компанія «Заммлер МЛС» удостоєна звання «Лідер галузі – 2012»

23 жовтня, в інформаційному агентстві «ЛугаБізнесІнформ» відбулась прес-конференція: «Ринок логістичних послуг України 2012», в якій узяв участь Генеральній директор групи компаній Zammler Віктор Шевченко. Під час прес-конференції обговорювались тенденції, проблеми та перспективи розвитку ринку логістичних послуг України. За даними Всесвітнього банку  у 2012 році Україна піднялась із 102-го на   66-е місце в Індексі ефективності логістики – Logistics Performance Index.

У цей рейтинг увійшло 155 країн. Дослідження Всесвітнього банку базувалося на показниках представницького опитування міжнародних експедиційних агентств і компаній термінової доставки. Цьогорічна доповідь третя, попередні були підготовленні у 2007 і 2010 роках.

Основними критеріями оцінки були: ефективність роботи митної служби, торговельна і транспортна інфраструктури, конкурентоспроможність ціни доставки, якість логістичних послуг, можливість відслідковування вантажів, а також об’єми і термін їх доставки. «Налагодження інфраструктури в Україні у 2012 році обумовлено швидше за все Євро – 2012, а не бажанням і  тенденціями розвитку галузі. Те, що зробили основні магістралі, так це великий плюс, те, що нам дали кредити на дороги також позитивний момент. Але! Це – центральні магістралі, вони навіть не транзитні. Не будуючи транзитних магістралей, нажаль, ми не зможемо говорити про те, що Україна є транзитною країною», – зазначив Віктор Шевченко.

Також він звернув увагу на те, що в Україні не розвинена складська логістика в сфері авіації, – «Вантажний термінал у Борисполі, куди доставляють усі міжнародні вантажі, це убогий Радянський Союз, який сьогодні не реформується».

Викликає занепокоєння в логістів і портове господарство, оскільки всі основні портові вантажі пішли на Білорусь, Росію, Польшу. Якщо за перші два критерії  оцінки відповідає держава, то за наступні чотири: якість послуг, конкурентоспроможність ціни доставки, можливість відслідковування вантажів, а також об’єми і термін їх доставки – відповідає бізнес. Саме в цих чотирьох пунктах спостерігається значне підвищення індексу за тенденцією розвитку логістики в Україні», – наголосив у своєму виступі Віктор Шевченко. У цілому ж, логістика в Україні укрупнюється, на ринок приходять багато іноземних компаній ыз певним досвідом і підходом у вирішенні логістичних завдань. Основні тенденції розвитку галузі в 2013 році будуть обумовленні появою на ринку 3PL- і 4PL-операторів, компаній які зможуть надавати повний спектр послуг клієнтам. Поява операторів такого рівня потягне за собою передачу логістичних послуг на аутсорсинг, оскільки сьогодні вже не вигідно компаніям, які приходять на український ринок, інвестувати свої гроші в розвиток власних логістичних департаментів.

Негативними факторами розвитку логістики в Україні учасники прес-конференції назвали: відсутність ліцензування, застарілі парки, відсутність доступних ІТ– рішень, слабка підготовка спеціалістів у галузі логістики. «Сьогодні в Україні на логістичну діяльність немає ліцензування. Міжнародні компанії бояться працювати із українськими логістичними операторами, тому що немає у них ніякої відповідальності. У такому випадку ліцензування це – відповідальність, гарантія клієнта», – зазначив Віктор Шевченко.  Також він висловив занепокоєння щодо незацікавленості держави у врегулюванні цієї сфери діяльності. «Для того, щоб займатись експедиторською діяльністю в Німеччині необхідно отримати ліцензію. Сьогодні логістика в цій країні займає 3-тє місце за рівнем прибутку країни після автомобілебудування та фармацевтики, це простий и гарний приклад ліцензування», – підсумував Віктор Шевченко.

X
Дякуємо за Ваш відгук!
ONLINE-Заявка для юридичних осіб
На данний момент форма не працює. Приносимо свої вибачення за тимчасові незручності. Для зв'язку з нами використовуйте номер телефону +38 (044) 233-62-28 або info@zammler.com.ua.