Поділитися
10-10-2013

Керівники логістичних компаній підписали Меморандум про співпрацю

11 жовтня в інформаційному агентстві ЛігаБізнесІнформ відбулась прес-конференція, у якій взяли участь Віктор Шевченко, генеральний директор групи компаній

Zammler, Євген Борисюк, виконавчий директор експедиційної компанії «Плантон-Україна», Марія Григорак, президент Української логістичної асоціації (УЛА), Леонід Хвостенко, член Ради АсМАП України (київський регіон) и Володимир Назаренко, директор ООО «МАГІСТРАЛЬТРАНС».

Під час конференції Віктор Шевченко виступив із ініціативою сертифікації логістичної діяльності Україні. «В Україні відсутня структуризація ринку логістики, є перевізники: авіаційні, автомобільні, жд, яких контролює Міністерство інфраструктури України. Але, якщо ви відкриєте сайт відомства, ви не знайдете там слова логіст (експедитор), а в дійсності існує велика галузь – логістика, яка об’єднує замовника і перевізника і не просто об’єднує, а сприяє покращенню взаємовідносин між ними, оптимізуючи витрати. В Україні сьогодні немає єдиного центру, який би регулював питання логістики, вирішував проблеми галузі, сприяючи її розвитку», – сказав Віктор Шевченко. «За оцінками закордонних експертів потенціал логістики в Україні складає 200-300 млрд. у.о., що значно перевищує бюджет країни, але, нажаль, потенціал залишається потенціалом. Сьогодні, якщо спробувати проаналізувати потенціал ринку, якимось чином, оскільки прямих можливостей ми не маємо, у нас немає прозорої інформації про стан цього ринку, то із урахуванням внутрішньої і контрактної логістики – це на рівні 20-30 млрд. у.о. Протягом останніх 5-6 років немає приросту ринку послуг. Логістика не розвивається тому, що ми не вирішуємо основні проблеми, які сприяли б розвитку галузі. У нас немає прозорості. У нас немає довіри, немає законодавчої бази, яка б стимулювала розвиток ринку», – зазначила Мария Григорак. Ініціатива була підтримана усіма учасниками конференції. «В ланцюжку транспортних перевезень на перевізника завжди покладається найбільша відповідальність, якщо десь щось сталось – перевізник завжди несе відповідальність, тому висловлю думку і секретаріату АсМАП України і перевізників про підтримку даної ініціативи і готовность до співпраці у вирішенні цих питань», – заявив Леонід Хвостенко. В рамках ініціативи, вже у листопаді, заплановано проведення круглих столів (публічних обговорень). Компанія-ініціатор спільно з УЛА і АсМАП Україна запрошує до відкритого діалогу усіх учасників ринку логістики в Україні, а також засоби масової інформації.

 

ONLINE-Заявка для юридичних осіб

X