• укр
  • eng
  • pol
  • 中文
  • рус
Для людей з порушенням зору
Для людей з порушенням зору

Засідання Комітету підтримки експорту та інвестиції Київської ТПП за участю заступника міністра МЗС України

4 лютого відбулося друге засідання Комітету підтримки експорту та інвестицій Київської торгово-промислової Палати під головуванням СЕО ZAMMLER Віктора Шевченка. Участь у засідання взяв заступник міністра МЗС України Дмитро Сєнік, віцепрезидент Торгово-промислової палати України Валерій Король, віцепрезидент Київської ТПП Володимир Коляденко, директор ТОВ Центр підтримки експорту КТПП Ірина Зеленіна, представники ТППУ за кордоном та члени Комітету.

Під час відкриття засідання  Віктор Шевченко привітав усіх присутніх:

“Ми всі розуміємо, що 2021 рік стане викликом для українських експортерів. Тому активно включаємось у роботу, націлену на взаємодію українського бізнесу із державним сектором, колегами з інших держав та пошук нових ринків збуту для наших підприємців ”.

Володимир Коляденко, віце-президент Київської ТПП, відзначив, що все заплановане на першому засіданні Комітету активно реалізується:

“Вже є Telegram-канал Комітету, закінчується створення сайту, створена анкета, проводиться опитування експортерів. Апробуються різні форми використання можливостей ТПП у співпраці з державними органами: Міністерством економіки, Міністерством Закордонних Справ, Державною митною службою, іншими організаціями, нашими представниками за кордоном” 

Дмитро Сєнік, заступник міністра МЗС України, заявив про пріоритетність підтримки українських експортерів у роботі Міністерства.

“Напрям економічної дипломатії нині виходить на перший план і потребує додаткових ресурсів та уваги. Якщо раніше діяльність по підтримці експорту в нашій країні була певною мірою реактивною, то тепер є бачення та  проактивна позиція у цьому напрямку. Розраховуйте на наше сприяння, ми максимально націлені на підтримку наших експортерів при виході на нові ринки,” – відзначив заступник міністра МЗС.

Дмитро Сєнік також розповів, що у 2020-му МСЗ започаткувало онлайн брифінги між українськими експортерами та послами у різних країнах. Мета – обмін інформацією щодо специфіки місцевих ринків. Цього року онлайн брифінги в першу чергу заплановані з усіма українськими посольствами в Африці, адже Україна у 2021 році має намір посилити свою присутність на Африканському континенті.

Те, що дипломатичні представництва за кордоном – дієвий інструмент для  українських бізнесменів, відзначив і Валерій Король, віцепрезидент Торгово-промислової палати України. Адже робота з бізнесом у країні перебування – важливий аспект для налагодження роботи між українськими та закордонними підприємцями. Також він наголосив на необхідності для експортерів вміти підлаштовувати свою роботу під нові умови.

“Нам всім треба усвідомити, що постковідного періоду не буде, коронавірус увійшов в наше життя і нам треба працювати далі, беручи до уваги, що ковід постійно з нами.  Тож нині одне з головних завдань – підвищення ефективності нашої діяльності у нових умовах”

Про механізм взаємодії з експортерами розповіли Представники закордонних ТППУ, а  саме Ірина Бурштейн (Ізраїль), Бахтарі Хедіятолах (Дубай), Паоло Ді Лулло (Італія), Міша Мігдал (США), Володимир Федюк (Королівство Іспанія).

Ірина Зеленіна, директор Центру підтримки експорту КТПП, повідомила членам комітету про виставку Gulfood 2021 та можливості, які відкриваються перед її учасниками.

Також на засіданні затвердили на посаді заступниці голови Комітету Анну Горкун, СЕО та власницю винного бренду  «46 Parallel Wine Group», СЕО «Inkerman Ukraine». Її компанія реалізує амбітну мету – зробити українське вино візитною карткою України на виноробній карті світу.

«Я з гордістю та шаною приймаю цю посаду. Мені хочеться, щоб українські продукти знайшли своє достойне місце на міжнародній карті. Я впевнена, що Україні є чим пишатися. На прикладі власної компанії і тими зусиллями які я маю, буду намагатися допомагати іншим компаніям рухатися в сторону розширення розвитку і звичайно здобуття визнання їх продуктів на міжнародній арені», – наголосила Анна Горкун.

На завершення голова Комітету Віктор Шевченко закликав експортерів долучатись до опитування щодо проблем, з якими вони зіштовхуються при експорті.

Долучитись до опитування можна за посиланням

На основі опитування буде розроблений подальший план роботи Комітету на 2021 рік з метою вирішення ключових проблемних питань. Дедлайн проходження опитування – 12.02.2021.

Подати заявку
Дякуємо!

Найближчим часом наш фахівець
зв’яжеться з Вами

Познайомитися
Залишити відгук